Stansimine

Stantsimiseks nimetatakse toodete trükipoognast, papist, kartongist või kleebitud materjalist väljalõikamist ja/või neile eri kuju andmist stantsivormi abil. Stantsimine annab trükisele eri kuju ning võimaluse valmistada väga palju erinevaid tooteid, trükiseid, pakendeid, lauamänge ja muud. See nimekiri on lõputu. Stantsida on võimalik ka erinevaid materjale – paber/kartong, erinevad papid (köitepapp/lainepapp), magnet, plastik. Võimalus on perforeerida, soonida, pool- ja täislõikeid teha (võimalused olenevad materjalist).

Stantsimine võimaldab tõsta toote presentatsiooni järgmisele tasemele. Ükski karp/pakend, hinnasildi wobbler, mappkaas või mõni muu eri kujuga trükis ei valmi ilma stantsi ja stantsimiseta. Saab küll kasutada ka erikujulist lõikust cnc-pingi või plotteri näol, kuid nende kvaliteet on märgatavalt madalam kui stantsides. Kahe viimase masina lõikus/soonimine on sobilik pigem üksikute näidiste tegemiseks, et kulud madalal hoida.

  • 2. stantsimine-min.0b4c22a602638cec0a61

STANTSIMISE TEHNILISED NÕUDED

Just Print masinapargist leiate 4 erinevat stantsimasinat, mis katavad kõik vajalikud materjalide paksused ja igal masinal on oma eelis. Kui saadate töö meile tootmisesse, on meil kindlasti tarvis ka stantsijoonist. Kui Teil stantsijoonist ei ole, siis saame Teile joonise teha. Kui valmistate ise stantsijoonise, tuleks kindlasti jälgida, et kahe tera vaheline ala ei jääks väiksem kui 3 mm ning ei tekiks väga teravaid ja kitsaid nurki.

Vajadusel saatke meile joonis kontrolli ja arutame läbi, kas sellega on töö teostatav või on vaja midagi muuta. Kui tekib siiski kahtlus, siis tellime kõigepealt näidise ja hindame vastavalt.

Kui saadate meile poognad ainult stantsimiseks (nt teine trükikoda), siis palume eelnevalt saata ka poognalaotus, et saaksime veenduda varudes, mis on vaja masinate jaoks jätta.

Küsi pakkumist